Историјат
Насеља Бубањ, Ледена стена и Железничка станица оформљена су у преко 90% случајева од стране радника и службеника на железници, радника железничке радионице и ложионице, а од 1860. године “Цар Константин и царица Јелена” је слава железнице, која се слави сваког 3.јуна у години. Клуб је оформљен и на традицији нишког железничког, радничког, музичког и певачког друштва “Константин” који је основан још 1893. године.
Од оснивања клуба до данашњих дана ФК “Цар Константин” је клуб једног дела града који обухвата Бубањ, насеље Ледену стену и област око железничке станице. Оснивачи клуба били су омладина и народ Бубња, железничке станице и насеља Ледена стена, службеници и радници Железничке радионице и ложионице, радници секције за одржавање пруге, радници штампарије “Цар Константин” и привредне задруге епархије Нишке која од 1925. ради у Нишу.
СК Цар Константин пред утакмицу 1933, године По многим изворима, вођа тима и најбољи играча клуба у том периоду био је Димитрије – Мита Белић, лева полутка, и иначе стандардни репрезентативац Нишког лоптачког подсавеза у периоду 1936-1940.”Црни бомбардер” како је писала београдска предратна штампа пленио је својом технички дотераном игром и незаборавним головима, а посебно непревазиђеним џентлменским понашањем на терену. Није ни чудо што су београдски водећи клубови показивали интересовање за такву фудбалску личност. И поред бројних примаљивих понуда за оно време Мита Белић се заклео и потписао у Нишком лоптачком подсавезу да ће за “Цар Константин” играти до краја живота и реч је одржао. После II светског рата, годинама ће бити уз свој клуб, као веома успешан члан техничке комисије клуба. Из тог периода остали су упамћени и десна полутка Др.Чедица Цветковић, центарфор Раче Матејевић и Љуба Петровић, који су уз већ поменутог Миту Белића чинили комплетну навалу репрезентације Нишког фудбалског подсавеза.
У најтежим данима окупације, уз велике напоре ентузијаста из управе клуба, “Цар Констанин” наступа све до пролећа ратне 1944. године, до када су играли и други, много богатији нишки клубови.ФК Бубањ (1951-1953)
Након пет година прекида рада клуба, исти људи из управе “Цар Константина” и бивши асови клуба смоћи ће снаге да обнове рад клуба 1951. године. Из добро познатих разлога, клубу неће бити дозвољено да понесе своје славно име. Покушало се и са именом “Константин”, али у новој држави, царевима и краљевима није било места. Морало је да се прихвати име “Бубањ”, а као успомена на славни “Цар Константин” задржана је бело-црна боја дресова.
ФК Слога (1953-1995)
Од 1953. клуб носи име ФК Слога. Интересантно је да је у Нишу већ постојао фудбалски клуб “Слога”, али то није била “Бубањска Слога”, већ фудбалски клуб из центра града, који је постојао тачно годину дана, од 5.јуна 1945. до 5. јуна 1946., тако да је клуб са Бубња носио туђе, позајмљено име.
Највећи успеси под именом “Слога” остварени су 1955. освајањем Купа града Ниша, након чувене финалне утакмице са нишким “Радничким”. У сусрету са објективно јачим ривалом, момци са Бубња у једној херојској борби, одиграли су сви до једног утакмицу живота и остварили победу (2:1) над екипом у којој су наступала све саме фудбалске величине – браћа Мичић, Пеки и Паки, Совровић и Мирослав Ивко Глишовић и многи други који су касније остварили значајне каријере у прволигашким клубовима бивше Југославије. Јунак победе био је чувени центарфор Ранко Цветковић, стриц касније познатог голгетера Ненада Неше Цветковића, који је са два поготка потопио “Раднички”.
У сезонама 1956/57 и 1957/58, “Слога” се такмичи у изузетно квалитетном Нишком подсавезу, у рангу са нишким Железничарем, ФК Бор из Бора, “Тимоком” из Зајечара, “Хајдук Вељком” из Неготина, “Тимочанином” из Књажевца…То су сезоне када “Слога” игра на игралишту нишког “Железничара”. Од сезоне 1961/62 клуб своје утакмице одиграва на свом, популарно названом “Слогином игралишту”. За пет сезона, од 1961/62 до 1965/66 у три наврата освајана су прва места, али у квалификационим мечевима са “Власином” из Власотинца 1964/65 и зајечарским “Железничарем” 1965/66 нису успевали да прескоче последњу препреку за улазак у Српску лигу.
Двадесетак година након тих квалификација, “Слога” ће играти запажену улогу у Нишкој зони и бити један од најуспешнијих клубова од Кладова до Зајечара, а у пет сезона такмичиће се у Регионалној лиги. У сезони 1988/89 клуб остварује велики успех уласком у II Српску лигу, где ће пуне три године бити у самом врху. Сезоне 1992/93 и 1993/94 су најтежи тренуци од постанка клуба, јер је клуб таворио у Градској лиги Ниша, што је било поражавајуће за клуб светле традиције.
ФК Цар Константин (1995)
Од 9. јуна 1995. фудбалски клуб поново враћа своје прво, славно име “Цар Константин”. Догодило се то у препуној сали Месне канцеларије “Бубањ” на годишњој скупштини клуба, уз френетичне аплаузе и неописиву радост грађана Бубња, насеља око железничке станице и Ледене Стене. Клуб веома брзо успева да се врати на старе стазе славе, и постаје стабилан српсколигашки тим.
Највећи успеси клуба под новим-старим именом су улазак у II Савезну лигу 3. јула 2002. године, као и 1/16 финала националног Купа 11. новембра 2003. када је елиминисан од каснијег освајача ФК “Црвена звезда” из Београда.
Данас, Клуб у свом организационом систему поседује све категорије играча од припремне категорије петлића, пионира, кадета и омладинаца, и заједно са сениорском екипом окупља око 200 фудбалера.
ФК “Цар Константин” је познат и по својој верној публици, па тако велики број љубитеља фудбала недељни фудбалски матине обично најрадије проводи на стадиону на Бубњу и по свим параметрима најгледанији је спортски колектив у Нишу.
Једини је фудбалски клуб у Нишу који има ветеранску секцију, која је активна током целе године. Клуб сваке године слави своју крсну славу СВЕТИ ЦАР КОНСТАНТИН и ЦАРИЦА ЈЕЛЕНА и рођендан клуба, када својим присуством прославу увеличају и великани бивше Југославије ФК “Црвена звезда”, ФК “Раднички” Ниш, ФК “Работнички” Скопље, репрезентација ветерана Југославије и др.
ФК “Цар Константин” гаји спортске односе са свим нишким клубовима, а нарочито са клубовима који имају проблема са фудбалским теренима, па су тако бројни клубови, као ФК “Раднички” Ниш, ФК “Синђелић” Ниш, ОФК “Ниш”, ФК “Палилулац” Ниш, ФК “Младост” Медошевац, играли или и даље играју на стадиону ФК “Цар Константин” без динара надокнаде, а све у циљу да ти клубови превазиђу вишегодишње проблеме са недостатком терена за одигравање утакмица и на прави начин презентују Град Ниш и фудбал у овом региону.
Клуб је крајем прошле године добио златну плакету Фудбалског Савеза Србије поводом 75 година постојања клуба.